Bar, vinotéka

Připravili jsme pro Vás jedinečnou kolekci vín z Vinných sklepů Lechovice.

JAKOSTNÍ VÍNA BÍLÁ 0,75 l

Chardonnay 149,-
Víno z těchto hroznů je plné, kořenité s ovocnými tóny a elegantní kyselinkou. Skvěle chutná k bílým polévkám a omáčkám.

Muškát moravský 149,-
Lahodné víno světle žluté barvy a výrazného muškátového aroma lehčího typu. Podává se k dezertům.

Müller Thurgau 149,-
Víno zelenkavě žluté barvy s jemně muškátovým až vanilkovým buketem. Vhodně doplňuje veškeré ryby, telecí maso, krůtu, zeleninové polévky a bílé měkké sýry.

Neuburské 149,-
Odrůda pochází z Dolního Rakouska. Víno je barvy zelenkavé až žluté, příjemné vůně připomínající nádech kouře, plné harmonické chuti. Vhodné k vydatnějším, ale neutrálním jídlům.

Rulandské bílé 149,-
Víno, které svým delším zráním nabývá na kvalitě a dostává svou typickou chuť a buket. Vyznačuje se zlatozelenou barvou. Vyvažuje hutnější úpravy telecího nebo drůbežího masa, měkké sýry s bílou plísní a hustší polévky.

Ryzlink rýnský 149,-
Výborné víno se svěží chutí i vůní. Svěží kyselinka poskytuje tomuto vínu skvělou chuť i při delším zrání. Jeho vůně se popisuje jako vůně lipového květu. Podáváme k drůbežím jídlům a lehkým předkrmům.

Ryzlink vlašský 149,-
Pozdně zrající odrůda s typickou svěží kyselinkou. Víno je světlé, žlutozelené barvy a plné chuti, ve které vystupují především chutě rybízu a angreštu, lučního kvítí a medu. Doporučit ho lze k uzeným masům, ale i lehkým zeleninovým jídlům a paštikám.

Sauvignon 189,-
Víno se vyznačuje broskvově-muškátovou nebo kopřivovou chutí a vůní. Patří mezi typické odrůdy znojemské vinařské oblasti, kde dosahuje stabilně vysoké kvality. Podáváme k sýrům typu Čedar, řízkům, drůbeži, ale i ke sladkému cukroví.

Tramín červený 179,-
Patří mezi vína s výraznou, plnou, kořeněnou chutí. Barva je intenzivní, zlatožlutá. Víno má nižší obsah kyselin. Vhodný k sýrům typu Čedar, pečenému kuřeti či krůtím řízkům, ale i ke sladkým jídlům.

Veltlínské červené rané 149,-
Hrozny jsou červené barvy, a proto je barva vína i při rychlém lisování sytější. Víno tradičně dosahuje nižšího obsahu kyselin a neutrální chuti. Doporučujeme k hustým polévkám, studeným mísám a omáčkám.

JAKOSTNÍ VÍNA ČERVENÁ 0,75 L

Cabernet Sauvignon 179,-
Velmi pozdně zrající odrůda vyžaduje záhřevné půdy pro lepší vyzrávání. Jen na takových pak poskytuje víno s rubínově červenou barvou, v chuti připomínající černý rybíz. Můžeme doporučit k silně kořeněným jídlům a biftekům.

Frankovka 149,-
Barva granátově červená. Víno obsahuje dostatek kyselin, které dodávají vínu skvělou svěží chuť. Hodí se k uzeným sýrům, těstovinám, bifteku, kachně nebo ke kořeněným úpravám mas.

Merlot 209,-
Elegantní víno s jemnou tříslovinkou,dobře vyváženou ovocnou chutí a typicky rubínovou barvou. Ve vůni cítíme náznak rybízu a fialek. Doporučujeme k chuťově výrazným a kořeněným pokrmům,těstovinám, rizotu, minutkám a jídlům připravených na houbách.

Modrý Portugal 179,-
Suché červené víno jemné lahodné až květinové chuti bez výraznějšího obsahu kyselin a trpkého taninu a proto sametově měkké, se sytě červeným až granátovým zbarvením.

Rulandské modré 179,-
Odrůda s malým hroznem a malým množstvím barviv poskytuje vína s cihlově červenou barvou, sametovou chutí a vůní. Stářím nabývá na jakosti. Podávejte nejlépe k tmavému masu a polévkám.

Svatovavřinecké 149,-
Víno intenzivně červené barvy s odstínem do fialova. V chuti je plné, výrazné a sametové. Podáváme k uzeným sýrům, těstovinám, bifteku, rostbífu, kachně, huse, skopovému a zvěřině.

POLOSUCHÁ VÍNA 0,75 L

Muškát moravský - polosuché 169,-
Odrůda vznikla křížením odrůdy Muškát Ottonel a Prachttraube. Jeho předností jsou nižší nároky na polohu a rané dozrávání hroznů. Víno světle žluté barvy a výrazného muškátového aroma lehčího typu. Víno bylo doslazeno vakuově odpařeným hroznovým moštem. Podává se k sladkým dezertům.

Tramín červený - polosuché 169,-
Velmi stará odrůda, která vyžaduje ve vinici větší péči, za kterou se odvděčí vysoce aromatickými hrozny, ze kterých můžeme vyrábět kvalitní vína. Patří mezi vína s výraznou, plnou, kořeněnou chutí. Jeho barva je zlatožlutá. Víno bylo doslazeno vakuově odpařeným hroznovým moštem. Vhodný k pečenému kuřeti, sýrům s modrou plísní, ale i ke sladkým jídlům.

Rulandské bílé - polosuché 169,-
Vyznačuje se zlatozelenou barvou a neutrální vůní. V chuti jistě oceníte jemnou chlebovinku. Víno bylo doslazeno vakuově odpařeným hroznovým moštem. Vyvažuje hutnější úpravy telecího nebo drůbežího masa, měkké sýry s bílou plísní a hustší polévky.

Frankovka - polosuché 169,-
Víno tmavě rubínové barvy obsahuje dostatek kyselin, které mu dodávají svěžest. Oceňujeme jemnou tříslovinku a plnou širší chuť. Víno bylo doslazeno vakuově odpařeným hroznovým moštem. Hodí se k uzeným sýrům, těstovinám, bifteku, hovězímu, kachně, huse, zvěřině a ke kořeněným úpravám mas.

Svatovavřinecké - polosuché 169,-
Víno zářivé granátové barvy s odstínem do fialova. V chuti je ovocné, plné, výrazné s příjemnou tříslovinkou. Víno bylo doslazeno vakuově odpařeným hroznovým moštem. Podáváme k uzeným sýrům, těstovinám, bifteku, rostbífu, kachně, huse, skopovému a zvěřině.

ROČNÍKOVÁ VÍNA 0,75 L

Veltlínské zelené 2004 209,-
Velmi stará odrůda, která se hojně podávala u císařského dvora ve Vídni i Schönbrunnu v dobách slávy vídeňských valčíků, takže její původ bude pravděpodobně z Rakouska, kde je také nejvíce rozšířená a ceněná. Víno je nazelenalé barvy, v chuti můžete hledat oříšky. Podávejte k bílým masům a omáčkám.

André 2003 209,-
Víno je granátové barvy, plné, extraktivní a jemné sametovosti. Ve vůni je možné cítit peckovité ovoce, borůvky, povidla. Doporučujeme podávat k sýrům a grilovaným masům.

Svatovavřinecké 2003 209,-
Sametovost typická pro vyzrálé ročníky Vám dá možnost ochutnat a uskladnit si ve své vinotéce výjimečné víno. Očekávat můžete tmavě granátovou až nafialovělou barvu, plné víno rybízové až višňové chuti s vyšší kyselinkou. Vhodné především k úpravám kachny a husy.

Zweigeltrebe 2003 209,-
Tmavě granátová barva a příjemný obsah tříslovin je typický pro tuto odrůdu. Očekávejte příjemnou chuť višní a ostružin. Při stolování nejlépe doprovodí tmavá masa nebo tvrdé sýry.

ROYAL COLLECTION 0,75 L

Aurelius pozdní sběr 1999 339,-
Je křížencem Ryzlinku rýnského a Neuburského. Víno je zajímavé svou výraznou ovocnou vůní, která nezapře svůj ryzlinkový původ, po němž si zanechává lipovou vůni i svěží kyselinku, a v chuti původ neuburský.

Pálava výběr z hroznů 2006 439,-
Není snad jiné odrůdy, která naše lechovické pěstitele proslavila více u nás i v zahraničí, než odrůda Pálava. Pálava vznikla křížením odrůd Müller Thurgau a Tramín. Víno je aromatické, ale na rozdíl od Tramínu je chuť uhlazenější. Zlatavá barva, jemná, lehce kořeněná chuť. Podávejte k silně kořeněným jídlům, paštikám a sýrům.

PŘÍVLASTKOVÁ VÍNA 0,75 L

Chardonnay pozdní sběr 2004 289,-
Víno má zlatavou barvu, harmonickou a intenzivní vůni. V chuti očekávejte jablka, hrušky, akát i žluté ovoce. Hodí se pro slavnostní příležitosti. Především k polévkám a smetanovým omáčkám.

Rulandské šedé výběr z hroznů 2005 479,-
Víno je velmi vhodné do archivu, vyznačuje se plností, decentností a vyšší barevností. Víno zlatožluté barvy, plné, s neutrální vůní a chutí. Hodí se k rybím specialitám, drůbeži, hutným a kořeněným jídlům nebo zákuskům.

Sauvignon pozdní sběr 2005 429,-
Vyzrálost hroznů se projevila na velice sladěných a jemných tónech, které po naležení dosáhnou skvělého broskvového aroma. Celkový dojem z vína umocňuje vyváženost kyselinky s příjemným zbytkovým cukrem. Podáváme k sýrům typu Čedar, řízkům, drůbeži, ale i ke sladkému cukroví.

Frankovka pozdní sběr 2004 249,- (PANENKA – první sběr z mladé vinice)
Vína z Frankovky se vyznačují příjemnou, ale vyšší kyselinkou a tvrdší chutí s vyšším obsahem tříslovin. Ve vůni můžeme hledat ostružiny nebo skořici. Víno je rubínové barvy s fialovými odlesky. Doporučujeme ji pít ke zvěřině, tmavým masům, ušlechtilým sýrům a k těstovinám.

SPECIÁLNÍ VÍNA

Auer‘s Cross 0,187 l 79,-

Auer‘s Cross 0,5 l 399,-
Víno bylo vyrobeno speciální technologií zpracování modrých hroznů Frankovky. Ve rmutu byl zastaven kvasný proces nejkvalitnějším lihem ve fázi, kdy obsahoval 75g přírodního zbytkového cukru na 1 litr. Víno bylo uchováno po dobu 8 měsíců v dubových sudech za přístupu vzduchu. Tím dostalo typickou oxidativní chuť a vůni. Jemná tříslovinka ladí s vysokým obsahem zbytkového cukru. Podávejte vychlazené na 8°C.

rychlý kontakt

KIEMARI s.r.o.
adresa restaurace:
Mjr. Nováka 1490/14
700 30 Ostrava - Hrabůvka.

tel.: + 420 596 719 030
SKYPE: bowlingpark
www.bowlingpark.cz, info@bowlingpark.cz

PŘIJÍMÁME PLATEBNÍ KARTYpivovarek Morava